Mistrzowie Gry

VII festiwal muzyki żeglarskiej i turystycznej

Poniżej prezentujemy biogramy naszych mistrzów gry, którzy w ramach tegorocznej edycji festiwalu poprowadzą dla Was sesje.

Monika ‘Auraya’ Czyżowicz

Paweł Jurgiel

 

Władysław Kasicki

Jakub Leman

Konrad ‘Harry” Mrozik

Krzysztof Rudek

Wojciech Rzadek

Krystian ‘Greku’ Wawrzyńczyk

Sebastian ‘Basti’ Wawrzyńczyk

Zbigniew Zych

Monika Czyżowicz
‘Auraya’

Czytaniem zaraziła ją mama, fantastyką przyjaciele a RPGami Earthdawn. Z pozoru Obsydianin, w głębi serca wietrzniak. Gracz, Mistrz Gry, organizator konwentów Cytadela, Twierdzą i Orichalcum, sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów. W wolnym czasie, którego notorycznie jej brakuje, pisze opowiadania i bloguje.

Paweł Jurgiel
‘Skała’

Mistrz Gry z zamiłowania i zawodu. Współzałożyciel grupy Lans Macabre. Współautor kanału youtubowego Erpegowy Yak. Autor dodatków w LM Publishing. Zdobywca Pucharu Mistrza Mistrzów 2007. Grami RPG zajmuje się jako gracz i MG 27 lat a zamierza jeszcze przynajmniej drugie tyle. Można go spotkać w Warszawie gdzie mieszka od urodzenia, na konwentach w Polsce, gdzie prowadzi prelekcje, sesje i larpy od ponad dwudziestu lat lub w internecie gdzie preleguje i prowadzi od półtora roku. Poza RPG uwielbia larpy, historię przestępczości zorganizowanej i dobre seriale. Jest w trakcie pisania systemu fantasy o Smoczych Jeźdźcach.

Władysław Kasicki
‘Włodi’

Prowadzę kanał Niezwykłe Przygody, gdzie jestem narratorem przygód, jak również specem od dźwięku. Dwukrotnie udało mi się zdobyć Pucharu Mistrza Mistrzów – a przygoda którą chcę Wam prowadzić pozwoliła mi jeden raz zwyciężyć. Z zamiłowania jestem scenopisarzem, który uwielbia przygody oparte na relacjach bohaterów. Na sesji zwracam uwagę na pomysły graczy i często zmieniam główne założenia fabuły by pójść za Waszymi kreacjami wytworzonymi podczas rozgrywki. Lubię obserwować kiedy gracze zapominają o otoczeniu i skupiają się na rozgrywce, odgrywają swoje postaci i podejmują zaskakujące decyzje prowadzące do ostrych zwrotów akcji!

Jakub Leman
‘Lemek’

RPGowiec, Mistrz Gry z 20-letnim stażem. Dwukrotny zwycięzca, parokrotny finalista turnieju Złote Topory w katerogii “Najlepszy Mistrz Gry”. Od 3 lat prowadzi firmę eventową, która pozwoliła mu przekształcić swoją pasję w pracę.

W RPGach kocha możliwość kreowania dowolnych historii, ceni nieszablonowe pomysły i wybory graczy. Mistrz improwizacji, zarówno podczas sesji jak i w życiu.

Ulubione systemy to: Monastyr, Legenda 5 kręgów, 7th sea, ale prowadząc często pozwala nieść się wyobraźni i “robić graczom z mózgu kisiel porzeczkowy” (cytat pewnej zachwyconej graczki).

Wg niego najlepsza zasada dotycząca grania w RPG pochodzi od Johna Wicka: “Jeśli reguły gry kiedykolwiek przeszkodzą Ci w dobrej zabawie – zignoruj je.”

Krystian Wawrzyńczyk
‘Greku’

Joanna Kruczyk

Gra w RPGi od 6 lat, mistrzuje niewiele krócej. Podczas rozgrywki stawia na dobrą zabawę, ale przy tym trzyma się zasad, bo, jak sam mówi: “znajomość podręcznika daje mi frajdę z systemu oraz pokazuje mi jego możliwości”. Deadlands Classic to jego ulubiony system, nie tylko z powodu mechaniki, ale także świata. Zaraz za nim w rankingu stoją Warhammer i Wolsung. Lubi zmieniać konwencje i systemy jak rękawiczki, czym wywołuje lament wśród swoich graczy.

Konrad Mrozik
‘Harry’

Joanna Kruczyk

Student Filologii Klasycznej, filmowiec i animator kultury. Współkoordynator, wychowawca i kierownik obozów RPG Tol Calen (BTA Kompas). Odważny miłośnik życia i twórczości Tolkiena, zakochany w He-Manie, wychowany na Conanie ze Schwarzeneggerem i jajecznicy z ketchupem. Zęby zjadł na Heroes’ach III oraz Simsach: Abracadabra, czego nigdy się nie wyprze. Marzyciel, który nigdy nie przestał patrzeć w gwiazdy. A przede wszystkim entuzjasta połączenia frytek z lodami i chodzenia w swetrach, kiedy jest na to zdecydowanie za ciepło.

Członek organizacji Kapitularza 2016-2018, Nordconu 2017, Falkonu 2018, Krzyżakonu 2019. Finalista Archipelagu 2016 oraz zdobywca Złotego Topora 2019 jako Najlepszy Gracz. Prelekcyjny weteran mający dziesiątki godzin autorskiego programu za sobą. Członek stowarzyszenia Graj! Kolektyw oraz współzałożyciel bloga poświęconego lochom w grach fabularnych – Wieczorem RPG. Raczkujący scenarzysta, projektant lochów i gier fabularnych.

Krzysztof Rudek
‘Jaxa’

Jestem Jaxa, pochodzę z Krakowa, grami RPG zajmuje się od ponad 25 lat. Jestem twórcą i głównym administratorem bloga. RPGowa Alchemia. Aktywnie gram i prowadzę wiele różnych systemów. Można mnie, też często spotkać prelegującego na konwentach. Jestem też głównym organizatorem Konkursu dla Drużyn ARCHIPELAG

Wielokrotnie też sędziowałem najpopularniejsze polskie konkursy RPGowe – Puchar Mistrza Mistrzów, Złote Kości oraz NERD. Udzielam się w krakowskim środowisku RPGowym

Od 2014 zajmuje się RPGami również zawodowo, jeżdżąc jako wychowawca na obozy Tol Calen, organizowane przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, gdzie staram się wychowywać następne pokolenie RPGowców.

Wojciech Rzadek
 

Rocznik 80’. Krakus. Mistrz Gry, Game Designer, Product Manager, Trener. Z wykształcenia tłumacz i pedagog, magister filologii romańskiej UJ.

Od 24 lat zajmuje się wszelkiego typu rozrywką interaktywną:, grami RPG, grami planszowymi, LARP’ami, grami terenowymi i symulacyjnymi, Od 20 lat aktywny i czynny MG, zawsze sam tworzy scenariusze do gier fabularnych i LARP’ów w różnorodnych konwencjach i systemach. Jest autorem czterech gier planszowych obecnych na rynku gier : „Rice Wars”, „Abetto”, „Astro Jam” oraz „W pustyni i w puszczy”. Poprowadził na konwentach ponad 300 punktów programu: prelekcji, warsztatów i konkursów (głównie o RPG). Jest członkiem grupy kreatywnej Lans Macabre. Od 2011 roku organizator konkursu Puchar Mistrza Mistrzów.

Jest laureatem większości nagród i konkursów związanych z grami fabularnymi:

  • Laureat nagrody Śląkfa 2014 w kategorii Fan Roku
  •  Trzykrotny zdobywca Pucharu Mistrza Mistrzów: w 2003, 2004 oraz 2009 roku. Siedmiokrotny finalista tego konkursu.
  •  Zwycięzca konkursu dla MG  – Złote Kości 2013
  •  Zwycięzca konkursu dla MG – Złote Topory 2010
  •  Wyróżniony w konkursie Quentin 2009
  •  Zwycięzca Konkursu GRAMY! w 2006
  •  Zwycięzca Konkursu Archipelag na najlepszą drużynę – 2016.
  • Prelegent Roku 2010 w konkursie organizowanym przez platformę Master Mind

Prowadzi własną działalność gospodarczą ADMONDO, która zajmuje się projektowaniem gier oraz szkoleniami w połączeniu z szeroko pojętą rozrywką interaktywną dla biznesu. Od 2015 współpracuje też z wydawnictwem FoxGames jako wydawca gier planszowych.

Sebastian Wawrzyńczyk
‘Basti’

Z fantastyką związany od najmłodszych lat, z grami fabularnymi już ponad ćwierć wieku od Złotego Smoka, Magii i Miecza oraz Kryształów Czasu, od których zaczynał prowadzenie. Bardziej mistrz gry niż gracz lubiący zmieniać konwencje i systemy, choć ma kilka ulubionych: Burning Wheel, Shadowrun, Earthdawn, 7th Sea (2 edycja), Fate Core. Ale lista ta zmienia się dynamicznie w miarę pojawiania się nowych podręczników na rynku i w jego bibliotece. Zwolennik grania wg zasad danej gry, krzywo patrzy na wszelkie storytellingowe rozgrywki. Jako MG ma syndrom “dobrego wujka” oraz fana graczy, choć twardo stosuje zasadę, że każde działanie ma jakieś konsekwencje, które prędzej czy później wrócą do graczy jak bumerang. Jego jednostrzały często rozrastają się do kilkusesyjnych minikampanii. 

W fandomie internetowym obecny od grup usenetowych, na żywo raptem od kilku lat głównie dzięki Toporom oraz Festiwalom Fantastyki Twierdza i Cytadela, które to pomaga tworzyć. Autor scenariuszy w inicjatywie “Historyczne RPG, czyli Radość Patriotycznej Gry”. Oprócz gier fabularnych interesuje się fantastyką, grami planszowymi i historią. Lubi jeździć na konwenty i prowadzić tam sesje czy prelekcje.

Zbigniew Zych
‘Zed’

Zbigniew “Zed” Zych – RPG to jego życie. Przygodę z grami fabularnymi rozpoczął 25 lat temu i od tamtego momentu poświęca im większość czasu, zarówno wolnego, jak i zawodowego. Kierownik i wychowawca na obozach erpegowych BT Orion, współzałożyciel grupy Lans Macabre oraz kanału na YouTube Erpegowy Yak oraz redaktor naczelny wydawnictwa LM Publishing. Od ponad 10 lat aktywny w fandomie jako twórca programu na konwentach i festiwalach. Trzykrotny zdobywca Pucharu Mistrza Mistrzów (2013, 2017 i 2019), game designer, a z wykształcenia bibliotekarz.

Skip to content