Nauka gry na gitarze

VII festiwal muzyki żeglarskiej i turystycznej

 Warsztaty nauki gry na gitarze

Zapraszamy na warsztaty gitarowe dla najmłodszych – i nie tylko! Warsztaty skierowane dla początkujących gitarzystów, którzy chcieliby uzupełnić i poszerzyć swoją wiedzę w temacie pięknego istrumentu, jakim jest gitara.

Warsztaty w ramach Feriwalu Rawa Gr@ Szanty ON-LINE specjalnie dla Was poprowadzi przeurocza Jola Gacka, nie przypadkiem zwana “Skrzypaczką”, absolwentką Szkoły Muzycznej im. Grzegorza Fittelberga w Chorzowie w klasie skrzypiec. Aktualnie w zespołach Trzecia Miłość, Gasta Mire, Kwartet Jak Widać i wielu w przeszłości. Jedna z niewielu osób na świecie, która jednocześnie gra na gitarze i zna nuty! To nie jest oczywiste 🙂

Kilka słów o Joli:

Jolanta “Skrzypaczka” Gacka – skrzypaczka powsinoga.
Większość Życia spędza między sceną a pokładem mniejszych, czy większych żaglówek. Kiedy nie pływa, grywa z zespołami sceny piosenki żeglarskiej, poetyckiej i turystycznej oraz muzyki folk.

5 lipca – 11:00-12:00

niedziela

Nauka gry na gitarze

 

Warsztaty w ramach Festiwalu Rawa Gr@ Szanty ON-LINE specjalnie dla Was poprowadzi przeurocza Jola Gacka, nie przypadkiem zwana “Skrzypaczką”, absolwentka Szkoły Muzycznej im. Grzegorza Fittelberga w Chorzowie w klasie skrzypiec. Większość życia spędza między sceną a pokładem. Aktualnie gra  w zespołach takich jak: Trzecia Miłość, Gasta Mire, Kwartet Jak Widać; a  w przeszłości również w wielu innych. Jedna z niewielu osób na świecie, która jednocześnie gra na gitarze i zna nuty! To nie jest oczywiste ?

Na pierwszych zajęciach dowiemy się co nieco o budowie gitary, o rodzajach gitar i o tym, że nie każda gitara jest tak samo strojona, jak nazywają się poszczególne struny i jak łatwo ich nazwę zmienić. Dobry początek! Pamiętajcie, że przez dwie godziny po zakończeniu warsztatów on-line Jola będzie do Waszej dyspozycji i z radością odpowie na każde zadane jej pytanie 🙂

Planujemy jeszcze dwa spotkania online, na których kolejno będziecie uczyć się jak zgrać ze sobą struny, pracować rękoma niezależnie od siebie i w końcu jak zagrać piosenkę. Ale o tym następnym razem!

Oglądajcie tutaj lub za pośrednictwem naszej strony na facebook’u: https://www.facebook.com/RawaGraSzanty/

 

19 lipca – 16:00-17:00

niedziela

Nauka gry na gitarze

LINK DO WARSZTATÓW PODAMY JUŻ WKRÓTCE

Na drugim warsztacie opowiemy sobie o tym, jak te struny ze sobą zgrać, żeby powstał akord. Nauczymy się kilku podstawowych form harmonicznych, popracujemy nad tym, aby dwie ręce pracowały niezależnie od siebie.

 

24 lipca – 15:00-16:00

piątek

Nauka gry na gitarze

LINK DO WARSZTATÓW PODAMY JUŻ WKRÓTCE

Na trzecim spotkaniu z Jolą przechodzimy już do konkretów. Na podstawie poprzednich zajęć z akordami nauczymy się grać piosenkę. Jaką? Żeglarską, a jakże! Wszak przygoda z szantami to rejs po oceanie dzięków!

 

Skip to content