Organizatorzy

VII festiwal muzyki żeglarskiej i turystycznej

Stowarzyszenie „Topory” powstało w 2008 r., jednak jako grupa nieformalna jego członkowie działali już od 1993 r. Początkowa działalność członków Toporów (wtedy jeszcze jako stowarzyszenia nieformalnego) skupiała się wokół gier „bez prądu”, czyli gier fabularnych i planszowych oraz zamiłowania do szeroko pojętej fantastyki. Grupa rozrastała się, a jej działania zaczęły skupiać również na organizacji atrakcji dla osób do niej nienależących. W roku 2005 zostało zorganizowane pierwsze spotkanie dla fanów gier fabularnych – konwent „Toporiada”.

W 2008 roku chętni członkowie „Toporów” sformalizowali swoje działania – powstało Stowarzyszenie Topory. Z czasem działalność Stowarzyszenia zaczęła rozszerzać się na kolejne dziedziny i działania m.in. festiwale filmowe, turnieje brydżowe; powstał „Klub Miłośników Gier i Fantastyki”, który jest miejscem spotkań dzieci i młodzieży z Rawy mazowieckiej oraz okolic. Siedem lat temu „Topory” zorganizowały pierwszy festiwal o charakterze muzycznym „Rawa Gra Szanty”, kolejnymi tego typu wydarzeniami były „Rawskie Krainy Łagodności”. Oprócz nowych obszarów działalności stowarzyszenie również rozwija i kontynuuje działania związane z grami, organizując kolejne edycje konwentów takich jak: „Toporiada”, „Orichalcum” czy „Rawski Weekend RPG”. Członkowie aktywnie uczestniczą też w konwentach oraz festiwalach fantastyki w całej Polsce.

Przez lata działania Stowarzyszenia „Topory” ograniczały się do obszaru Rawy Mazowieckiej, ale rosnące zainteresowanie w innych miastach spowodowało powstanie oddziałów terenowych. Obecnie funkcjonują oddziały w następujących miastach: Warszawa, Łódź, Opoczno, Tomaszów Mazowiecki.

Hubert Jankowski

Założyciel i  prezes Stowarzyszenia Topory, zaangażowany w  wiele projektów kulturalnych i edukacyjnych, zwłaszcza imprez muzycznych oraz eventów związanych z grami fabularnymi. Koordynator między innymi sześciu poprzednich edycji festiwalu „Rawa Gra Szanty”, projektu Niepodległa Rawa, Rawskich Krain Łagodności, projektu Rawa Gra dla wszystkich, festiwali filmowych oraz konwentów Toporiada i Orichalcum. Nauczyciel historii i lokalny patriota. W pracy stara się łączyć swoje zainteresowania m.in. realizując projekt Historyczne RPG czyli Radość z Patriotycznego Grania. Pasjonat gier fabularnych, książek i brydża 

Anna Leman

Koordynator Festiwalu, odpowiedzialna za sprawy finansowe. Zawodowo od wielu lat zajmuje się pisaniem, rozliczaniem i koordynowaniem projektów dużych i małych. Zaangażowana w wiele inicjatyw społecznych i edukacyjnych:  wiceprezes Fundacji „Czas na Las” odpowiedzialnej za otwarcie pierwszego na śląsku Leśnego Przedszkola, członek zarządu Fundacji „Sendor Empowering” zajmującej się integracją międzypokoleniową i walką z wykluczeniem,  Członkini Stowarzyszenia „Topory”. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci, które są głównym motorem jej działań. 

 

Monika Iwańska

Kierownik Klubu Gier i Fantastyki „Topory”.  Twórca i prowadząca wielu punktów programu na konwentach, festiwalach fantastyki i różnego rodzaju eventach. Od 5 lat zaangażowana w organizację projektów kulturalnych. Event Animator i organizator akcji związanych z kreatywnym spedzaniem wolnego czasu przez dzieci i młodzież m.in. „Dni tematyczne”,   „Ferie z Toporami”, „Wakacje z Toporami” i wiele innych. Pomysłodawca i koordynator konwentu: „Rawski Weekend RPG”. Sędzia dwóch edycji konkursu „Złote Topory” na najlepszego mistrza gry i gracza. Poza grami fabularnymi i organizacją eventów jest wielką miłośniczką rytmów latynoamerykańskich a swoją pasją dzieli się z innymi jako licencjonowany Instruktor Zumba Fintness. W projekcie „Rawa Gra Szanty on-line” jest koordynatorem bloku RPG, odpowiada za cykl sesji gier fabularnych online ,warsztaty wprowadzające do RPG i opublikowanie zbioru scenariuszy w formie e-book o tematyce marynistycznej pod tytułem „Morskie opowieści”. 

 

Alicja Alutek Kowalska

Od wielu lat współtwórca Festiwalu Rawa Gra Szanty i jedna z osób odpowiedzialnych za jego program. Większość GraSzantowej publiczności zna ją również jako prowadzącą Festiwal podczas koncertów wieczornych. Na co dzień pasjonuje się muzyką i realizuje się jako wokalistka w zespołach takich jak Projekt Laureaci czy H’ernest. Kiedy znajdzie już wolną chwilę siada w fotelu i czyta książki lub spotyka się ze znajomymi by przez długie godziny z wypiekami na twarzy rzucać kośćmi. Odpowiedzialna za część warsztatową oraz koncertową Festiwalu. 

 

 

Tomasz Gr0m Paciorek

Wykonawca sceniczny od 15 lat, grajek tawern i scen szantowych, miłośnik Jacka Kaczmarskiego i Rammsteina, muzyk samouk, żeglarz z serca i pasji, sternik morski, kapitan mazurski. Laureat kilku konkursów i regat, gracz RPG, sprzedawca wiertarek, wolna dusza, motocyklista z rozwianym włosiem, członek Stowarzyszenia Topory, Prezes wyimaginowanego oddziału Nomadów. Odpowiedzialny za część koncertową Festiwalu, współkoordynator czterech poprzednich edycji. 

Joanna Kruczyk

Joanna Kruczyk

Fotografka, ilustratorka, artystka. W wolnym czasie rozkminia jak działać w social mediach, czyta książki i robi memy (GROND!). Prywatnie przecudowna żona i nienajgorsza matka. Podczas Festiwalu odpowiedzialna za Social Media. 

Małgorzata Iwańska

Związana ze Stowarzyszeniem Topory od 2012 roku. Pełni funkcję Rzecznika Prasowego oraz należy do Zarządu.  Z Festiwalem „Rawa Gra Szanty” związana od początku istnienia, odpowiada za jego promocję w mediach. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.

Skip to content