Partnerzy

VII festiwal muzyki żeglarskiej i turystycznej

Partnerzy

WOPR

Gniazdo Piratów

Stara Szkutnia

Sztorm Grupa

Patroni medialni

Kilka słów o naszych partnerach

Rawski WOPR

Tak jak w całej Polsce, celem WOPR w Rawie Mazowieckiej jest troska o bezpieczeństwo, zdrowie i życie osób wypoczywających oraz korzystających z uroków zbiorników wodnych, a w tym przypadku akwenu Zalewu Dolna w Rawie Mazowieckiej.

Jednak jest to bardzo uproszczone wyjaśnienie. Tak naprawdę działalność Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sięga dużo głębiej.

W – wychowuje
O – organizuje
P – pomoaga
R – ratuje

Woprowcy od lat pod swoje skrzydła przyjmują młodych mieszkańców naszego powiatu, aby nie tylko uczyć ich pływania, ale także wybierać spośród nich i kształcić potencjalnych ratowników. Nic więc dziwnego, że trenerzy i instruktorzy biorą czynny udział w wychowywaniu dzieci i młodzieży, tym samym kształcąc kolejne pokolenia osób świadomych nad wodą.

Członkowie stowarzyszenia organizują wydarzenia sportowe, maratony pływackie, obozy, półkolonie, czy kursy i szkolenia. Tym samym jednoczą środowisko osób lubiących aktywność związaną z wodą.

Pomaganie i ratowanie to najbardziej istotna kwestia. Statutowo bowiem WOPR ma za zadanie zmniejszać ilość utonięć w akwenach wodnych. A zagrożeń nie brakuje. Tym bardziej że użytkownicy, chociażby sprzętów pływających, często zachowują się ryzykownie, są pod wpływem alkoholu lub pływają w miejscach niedozwolonych.

WOPR w Rawie Mazowieckiej to stowarzyszenie, które dba o Was pod wieloma względami, więcej o tym, co dzieje się w rawskim WOPRze znajdziecie na oficjalnym Facebook’u.

Gniazdo Piratów

 

Tawerna Gniazdo Piratów w Warszawie powstała w 2002 roku.
Na scenie w głównej mierze gości zespoły związane z szantami, piosenką żeglarską i szeroko rozumianym folkiem.

Koncerty odbywają się 7 dni w tygodniu.

Strona WWW

Strona na Facebook

Stara Szkutnia

Stara Szkutnia  – scena szantowa pod wezwaniem Jurka Porębskiego w Łodzi to wyjątkowy lokal powstały jako kontynuacja przygody z legendarnym Gniazdem Piratów. Właśnie tam poczujesz klimat żeglarskiej przygody wsłuchując się w dźwięki granych na żywo koncertów. A usłyszysz ich wiele. Od Irlandzkiego folku, przez bluesa aż po szanty czy marynistyczne szanty kubryku. Musisz nas odwiedzić na wólczańskiej 40/42. Ahoj!

Strona www

Strona na Facebook

Sztorm Grupa

Sztorm Grupa to czołówka rynku szkoleń, wyjazdów i imprez żeglarskich. Mamy cztery bazy żeglarskie: nad Zalewem Zegrzyńskim, na Mazurach i w Chorwacji, w Katowicach oraz sklep i biuro w Warszawie. Dzięki temu prowadzimy kursy żeglarskie na różnych akwenach, organizujemy imprezy zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Działając jako biuro podróży, organizujemy rejsy, kolonie i obozy w Polsce, jak i za granicą.

Naszą misją jest przede wszystkim popularyzacja żeglarstwa w Polsce, przekazanie naszym Klientom pasji i miłości do żeglarstwa, gruntownej wiedzy i doświadczenia żeglarskiego, organizacja wspaniałego wypoczynku, zabawy dla dorosłych i dla dzieci. Jesteśmy profesjonalni i zaangażowani,  jako instruktorzy – wymagający, jako organizatorzy imprez – niezawodni!

Strona www

Skip to content