Warsztaty

VII festiwal muzyki żeglarskiej i turystycznej

Program

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Rawa Gra Szanty odbędzie się również cykl spotkań warsztatowych w trzech różnych tematach. Każdego chętnego zapraszamy przed ekrany do wspólnego uczestnictwa w tych zajęciach on-line.

 

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci odbędą się w lipcu w trzech odsłonach. Będą miały na celu przygotowanie najmłodszych uczestników Festiwalu do odpowiednio hucznego obchodzenia dnia jego finału – czyli 25 lipca ? Linki do każdego z tych wydarzeń znajdziecie poniżej. Poza świetną zabawą jaka czekać będzie na każdego chętnego do wzięcia udziału w warsztatach, nasi animatorzy nauczą naszych Milusińskich szeregu interesujących umiejętności oraz poszerzą ich wiedzę w zakresie żeglarstwa. Zapraszamy!

 

Warsztaty wokalne

Cykl trzech wyjątkowych spotkań poprowadzą dla Was członkowie zespołu North Cape. O ich umiejętnościach w tym zakresie można by się rozpisywać przez długie godziny, mamy więc nadzieję, że każdy chcący poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie z radością spotka się z nimi on-line w terminach podanych w wydarzeniach poniżej/powyżej. ( jeśli jeszcze ich nie mamy – a nie mamy, to proponuję dopisek „ wydarzenia pojawiać się będą najpóźniej na tydzień przed planowaną emisją”. Zapraszamy do śledzenia naszej strony!

 

 Warsztaty nauki gry na gitarze

Te jedyne w swoim rodzaju zajęcia poprowadzi dla naszych uczestników on-line Jola Gacka, którą z pewnością znacie z zespołów takich jak: Trzecia Miłość, Gasta Mire czy Kwartet Jak Widać. Lekcje dla początkujących pozwolą każdemu miłośnikowi sześciu strun na dobre zakochać się w grze na pięknym instrumencie, jakim jest gitara. Na spotkania z Jolą zapraszamy aż 3 razy. Szczegóły każdego spotkania znajdziecie w odpowiednim linku poniżej.

4 lipca – 10:00-11:00

Sobota

Warsztaty dla dzieci:
Zajęcia manualne – strój pirata

LINK DO WARSZTATÓW

W ramach tegorocznego spotkania z Festiwalem Rawa Gra Szanty chcielibyśmy zaprosić Was na warsztaty dla najmłodszych! W takcie tych godzinnych zajęć każde dziecko ( i małe i duże ? ) dostanie jedyną w swoim rodzaju szansę aby przeistoczyć się w prawdziwego pirata!  Specjalnie dla Was do tego zadania naszykujemy się niezwykle dokładnie i już w sobotę 4 lipca , o 10:00  spotkamy się z za pośrednictwem naszej strony na Face Book’u: https://www.facebook.com/RawaGraSzanty/ i razem przygotujemy wyjątkowy strój który pozwoli nam jak nigdy wczuć się w rolę zdobywcy mórz!

Po naszym spotkaniu przez kolejne dwie godziny będziecie mogli rozmawiać za pośrednictwem internetu z naszą animatorką Kasią, która pomoże Wam z każdym kolejnym elementem stroju! Abyście mogli pracować razem z nami będziecie potrzebowali kilku materiałów.

Więcej informacji

5 lipca – 11:00-12:00

niedziela

Nauka gry na gitarze

LINK DO WARSZTATÓW

Na pierwszych zajęciach dowiemy się co nieco o budowie gitary, o rodzajach gitar i o tym, że nie każda gitara jest tak samo strojona, jak nazywa się poszczególne struny i jak łatwo ich nazwę zmienić. Dobry początek!

Więcej informacji

17 lipca – 19:00-20:00

piątek

Warsztaty wokalne

LINK DO WARSZTATÓW

Na pierwszych z nich nauczymy się, w jaki sposób dbać o swoje gardło tak, aby zawsze pozostawało w dobrej kondycji i nauczymy się rozśpiewywać.

Jak duże znaczenie ma prawidłowe rozgrzanie własnego aparatu mowy przed rozpoczęciem śpiewania?

Więcej informacji

18 lipca – 10:00-11:00

Sobota

Warsztaty dla dzieci:
Nauka węzłów i innych przydatnych umiejętności

LINK DO WARSZTATÓW

Każdy żeglarz musi znać i umieć wykorzystać wiele węzłów. W dawnych czasach było to wręcz konieczną umiejętnością. Bez niej, załoga statku nie umiałaby sprawić, aby ten opuścił port. Ostatnimi laty wykorzystanie węzłów okazuje się zanikającą sztuką, (zwłaszcza wśród młodzieży) nie wspomnę już o umiejętności połączenia dwóch patyków, stworzeniu trójnoga, czy siedziska za pomocą kawałka liny.

Węzły uczą wyobraźni przestrzennej, rozwiązywania (paradoksalnie) problemów a przy okazji są bardziej ekologiczne i cichsze niż przybijanie wszystkiego gwoździami. Kilka słów o mnie? Mam na imię Bartek, choć mówią do mnie Mojrzesz i jestem instruktorem survivalu oraz  inicjatorem i organizatorem Zimowego Zlotu Surviwalowców ZIMORODEK. Od lat zajmuję się pracowitym dreptaniem przez leśne ostępy, prowadząc zajęcia dla dzieci od 6 do 70 roku życia. Spotykam wielu ludzi, którym pokazuję moje sztuczki i patenty ucząc się od każdego z nich i zbierając cenne doświadczenia w sztuce bytowania w dziczy. Niezliczone razy zdarzało mi się rozpinać pałatkę czy tarpa, by ochronić się przed słońcem lub deszczem, setki razy przygotowywałem obozowiska, od malutkich jednoosobowych samotni po molochy przeznaczone dla dziesiątek osób. Zamiast angielsko brzmiącego Bushcraftu propaguje nazywanie tego co robię Kunsztem Gąszczu. Na naszych wspólnych zajęciach zajmiemy się więc węzłami, linami i splotami.  Podzielę się z wami paroma sztuczkami, poznamy kilka użytecznych węzłów a dodatkowo podczas zajęć razem zrobimy pożyteczny drobiazg. 

Co nam będzie potrzebne:

  1. Kilkanaście metrów grubej nici, szpagatu bądź cienkiej linki.
  2. Grubszy sznurek, paracord, taśma lub stary zepsuty kabel (2-3m)
  3. 5 ołówków, kredek lub patyków długości 15-25 cm (patyczki nie mogą być za grube) 
  4. Chusta
  5. Szczypta dobrych chęci

Więcej informacji

19 lipca – 16:00-17:00

niedziela

Nauka gry na gitarze

LINK DO WARSZTATÓW

Na drugim warsztacie opowiemy sobie o tym, jak te struny ze sobą zgrać, żeby powstał akord. Nauczymy się kilku podstawowych form harmonicznych, popracujemy nad tym, aby dwie ręce pracowały niezależnie od siebie.

Więcej informacji

24 lipca – 15:00-16:00

piątek

Nauka gry na gitarze

LINK DO WARSZTATÓW

Na trzecim spotkaniu z Jolą przechodzimy już do konkretów. Na podstawie poprzednich zajęć z akordami nauczymy się grać piosenkę. Jaką? Żeglarską, a jakże! Wszak przygoda z szantami to rejs po oceanie dzięków!

Więcej informacji

25 lipca – 14:00-15:00

sobota

Warsztaty wokalne

LINK DO WARSZTATÓW

Wiemy już jak prawidłowo się rozśpiewywać oraz co zrobić, aby nasze gardło i cały aparat mowy funkcjonował prawidłowo. Nie pozostaje nam już nic innego jak rozpocząć pracę nad bardziej złożonymi zagadnieniami.

Co zatem zrobić, aby dobrze podać utwór na głosy?

Więcej informacji

26 lipca – 12:00-13:00

niedziela

Warsztaty wokalne

LINK DO WARSZTATÓW

Gotowi do podsumowania naszej pracy nad własnym głosem?

Jak już się prawidłowo rozśpiewamy i prześpiewamy nasz utwór na głosy, członkowie zespołu North Cape podpowiedzą nam, w jaki sposób możemy rozbudować nasze wykonanie o różne smaczki harmoniczne. Ponieważ taka praca kosztuje nasze gardło i nas samych wiele wysiłku, podpowiedz również jak zachować formę między kolejnymi koncertami.

Dla wszystkich tych, którzy pracują swoim głosem, ale nie koniecznie używają go, aby śpiewać, nasi nauczyciele przygotowali kilka cennych uwag dotyczących konferansjerki. Elementy konferansjerki koncertowej zwieńczą więc naszą przygodę  z nauką  pracy  nadgłosem w tym cyklu warsztatów.

Więcej informacji

Skip to content